Pogoda

Reklama


O nas


Poczta

Kolej

Linie Lotnicze
Dziś jest 20 stycznia 2019, imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana
SMS :: Kontakt :: Słowacja :: Fotoradary :: Galerie :: Darmowa Rejestracja Obiektów
Relacje Filmowe
• Zamek w Malborku część 3
• Zamek w Malborku część 2
• Zamek w Malborku część 1
• Oblężenie Malborka część 2
• Oblężenie Malborka część 1
• Wycieczka po Tarnowie i okolicy część 2
• Wycieczka po Tarnowie i okolicy część 1
• Więcej...
 Informacje
• Rozkład Kolejowy
• Połączenia Lotnicze
• Połączenia promowe
• Przejścia graniczne
• Placówki dyplomatyczne w Polsce
• Polskie placówki dyplomatyczne
• Towarzystwa i Związki
  Agroturystyczne w Polsce

 Serwisy
• Czasopisma
• Polskie zamki gotyckie
• Podróżnik Adamski
 Ogłoszenia
• Ogłoszenia krajowe
• Ogłoszenia zagraniczne
• Nieruchomości turystyczne
• Wyposażenie hoteli i pensjonatów
• Sprzedaż przyczep i kamperów
• Sprzedaż i kupno sprzętu sportowego
• Praca w turystyce
 Linki
• Schroniska młodzieżowe
• Kamery widokowe
• Linki Zaprzyjaźnione
• Meteosat - prognoza satelitarna
Wiadomości
Portal www.turystyczny na sprzedaż
turystyczny.pl na sprzedaż
Berlitz przewodnikiem po Wenecji i Barcelonie
Wakacje w Borach Dolnośląskich
Maltafestival znów zamieni miasto w teatr!
Podróż samolotem z małym dzieckiem
Architektura dla melomanów
Zamek w Kórniku pomnikiem historii!
Noc Kościołów Drewnianych po raz pierwszy!
NOWY SZEF KUCHNI W SOFITEL WARSAW VICTORIA
Qubus Hotel Bielsko-Biała przyjął pierwszych gości
Lecisz tanimi liniami, uważaj na opłaty dodatkowe
Majowe wyprawy w głąb regionu
Biało-Czerwone Iskry atrakcją Mazury AirShow 2011
Majka Jeżowska zaśpiewa na Targach LATO 2011
Kolos 2010 dla Simone Moro, Denisa Urubko i Cory`ego Richardsa
Bułgaria na czele, goście hotelowi mniej zadowoleni z hoteli w Skandynawii
Znamy ceny biletów na Euro 2012!
Polscy narciarze i snowboardziści powalczą w Austrii
Ranking najlepszych hoteli biznesowych 2010
Wczasy
• Polecane biura podróży
• Last minute wakacje
• Słowacja
• Węgry
• Łotwa
• Trogir Chorwacja

 NetSprint
Szukaj w sieci Szukaj na tej stronie


Artykuł - "Wakacje w Borach Dolnośląskich"  
   Strona Główna ::

Wakacje w Borach Dolnośląskich

Lato to czas urlopów i rodzinnych wyjazdów, czasem do bardzo odległych zakątków. Tymczasem to czego szukamy w wakacje, czyli zjawiskowe krajobrazy, kontakt z naturą i Cool Computer Tips ekscytujące spotkania z nowością, jest na wyciągnięcie ręki. Bory Dolnośląskie, jedne z największych kompleksów leśnych w Europie Środkowej, wciąż czekają na odkrycie.

Planując miejsce wakacyjnego wyjazdu bardzo często rozstrzygamy na niekorzyść naszego kraju. Wolimy raczej egipskie plaże od tych nad Bałtykiem, a w poszukiwaniu zabytków i niezniszczonej przyrody jeździmy na południe Europy albo jeszcze dalej. Oczywiście, nierzadko na nasze decyzje ma wpływ znajomość kapryśnej, polskiej aury i obawa przed spędzeniem tygodnia nad rodzimym morzem w swetrze i pod parasolką, ze znudzonymi dziećmi. Są jednak miejsca, w których można świetnie się bawić i wypocząć bez względu na pogodę. Bory Dolnośląskie to właśnie jedno z nich.

Blisko natury

165 tysięcy hektarów lasów, pełnych rzadkich roślin i gatunków zwierząt. Na tym rozległym terytorium znajdują się cztery rezerwaty przyrody i park krajobrazowy. Niesamowita rzeźba terenu, z wydmami śródlądowymi, malowniczymi torfowiskami i ukrytymi wśród zieleni stawami to efekt zlodowacenia środkowopolskiego. Wędrówki po tutejszych lasach będą świetną okazją do „zaczerpnięcia oddechu” i pokazania dzieciom drzew, krzewów i zwierząt, które dotąd znały najwyżej z telewizji. Samo runo leśne obfituje w grzyby, jagody i różne owady. Bory Dolnośląskie dają schronienie lisom, zającom, sarnom, bobrom i dzikom. Mieszkają tu również wydry, a w ostatnich latach widziano nawet wilki. Tutejsze stawy i mokradła to naturalne siedlisko bekasów, zimorodków, bocianów czarnych i cyraneczek. W Borach jest także wiele populacji ptaków drapieżnych, jak jastrzębie, bieliki, kanie rdzawe czy błotniaki stawowe. Na rzecz ochrony i promocji tego bogactwa natury, samorządy, organizacje pozarządowe oraz osoby związane z wrocławską firmą Integer S.A. założyły Fundację Bory Dolnośląskie, która dokłada wszelkich starań, żeby ten wspaniały region mogli poznać wszyscy ceniący aktywny wypoczynek na łonie natury.

Wakacje w średniowiecznym zamku

Bory Dolnośląskie pełne są tajemnic, których korzenie sięgają aż do średniowiecza. Na terenie tutejszych lasów wciąż można oglądać szczątki fortyfikacji niewyjaśnionego pochodzenia, zwanych Wałami Śląskimi.
Pod koniec XIII w. na rozkaz księcia Bolka I Surowego budowano albo wzmacniano wiele pobliskich twierdz, m.in. Zamek Kliczków. Majestatyczna rezydencja, usytuowana jest malowniczo w samym sercu Borów Dolnośląskich. Wiąże się z nią wiele intrygujących opowieści, które zainteresują zarówno nas, jak i  nasze dzieci. W zakresie architektury budowla stanowi oryginalny przykład łączenia się wpływów renesansu, baroku, klasycyzmu, a nawet neogotyku. Dziś możemy podziwiać jej doskonałą kondycję, dzięki wysiłkom firmy Integer S.A., która pod koniec lat 90tych kupiła i gruntownie odrestaurowała zamek. Aktualnie znajduje się tu kompleks hotelowo-rekreacyjny na najwyższym poziomie, świetnie przystosowany dla potrzeb turystów, zarówno tych podróżujących samotnie, jak i całych rodzin.


Zasmakować w regionie…

Wszyscy, którzy w wakacje lubią poznawać nowe tradycje, zwyczaje i smaki na pewno się tu odnajdą.
Zamek, wraz z otaczającymi go Borami to żywy obraz dialogu wielu kultur i tradycji. Na miejsce wysiedlonej po wojnie ludności niemieckiej przybyli tu przesiedleńcy z Kresów Wschodnich, reemigranci polscy z Bośni-Hercegowiny, Francji, Belgii oraz Czechosłowacji, a także Łemkowie, Ukraińcy czy uchodźcy z Grecji i Macedonii. Ich wpływ widać tu na każdym kroku, w sztuce, lokalnej kuchni i atmosferze. Zarówno w  Zamku Kliczków, jak i w tutejszych gospodarstwach dania wzbogacane są o grzyby i owoce, w które obfituje tutejsze runo leśne. Świeże, wytwarzane na bazie tradycyjnych receptur przysmaki to jeszcze jeden plus wakacji w Borach Dolnośląskich. Tylko tutaj można spróbować pysznego chleba starowiejskiego, podawanego na liściach chrzanu lub kapusty, kuszącego apetycznym zapachem, tak różnego od dzisiejszych, wypiekanych taśmowo bułeczek z hipermarketu.

Wakacyjne przygody i chwile relaksu
Oferta Zamku w Kliczkowie jest niezwykle zróżnicowana i przy każdej pogodzie można tu wspaniale wypocząć. Są tutaj korty tenisowe, wewnętrzne i zewnętrzne place zabaw dla dzieci, spływy kajakowe i trasy konne wkomponowane w tutejszy, piękny krajobraz. Po dniu pełnym wrażeń można wyciszyć się w luksusowym SPA. - W wakacje rusza specjalna oferta dla rodzin z dziećmi, wyjątkowo bogata i pełna atrakcyjnych rabatów. Decydując się na pakiet rodzinny, zyskujemy pewną opiekę nad maluchami i dużo czasu dla siebie – mówi Adam Różycki, Dyrektor Zamku Kliczków. Codzienne warsztaty i zabawy plastyczne, kulinarne i sportowe dla dzieci odbywają się w środku i na świeżym powietrzu, zawsze pod czujnym okiem animatorów. Rodzinny aqua aerobik, ognisko czy badminton to doskonała okazja, by twórczo i przyjemnie spędzić czas z najbliższymi. Specjalną atrakcją pobytu, doskonałą dla całej rodziny  jest tzw. Quest, czyli Wyprawa Odkrywców. Przypomina to znane nam dobrze podchody. Uczestnicy podzieleni na rywalizujące ze sobą grupy, dzięki wskazówkom zawartym w otrzymanym przewodniku, odkrywają nowe szlaki i ciekawe miejsca. Podpowiedzi przybierają najczęściej formę rymowanych zagadek. Grupy, poruszając się po terenie gry, rozwiązują kolejne zadania, by w końcu odnaleźć poszukiwany skarb. – Formuła zabawy została przez nas opracowana w taki sposób, żeby goście bawili się dobrze niezależnie od wieku – twierdzi Joanna Matejewicz z Zamku Kliczków, odbudowanego przez firmę Integer S.A. Jest to prawdziwa zabawa, połączona z rozwiązywaniem zagadek, poznawaniem ciekawych historii i nowych miejsc. – Dla dzieci Quest to przygoda, ale też ćwiczenie pamięci i kojarzenia faktów. Gra rozwija orientację w przestrzeni, oswaja z otaczającą przyrodą i rozbudza naturalną dla najmłodszych, ciekawość świata – podsumowuje Krzysztof Szustka, twórca scenariuszy Wypraw Odkrywców.

Bory Dolnośląskie wraz z bogatą ofertą średniowiecznego Zamku Kliczków to świetna propozycja na krótki, weekendowy wypad, ale też dłuższy wakacyjny, rodzinny  pobyt. Oferuje możliwości zarówno wypoczynku aktywnego, jak i bardziej wyciszonego, indywidualnego lub w gronie przyjaciół czy rodziny. Być może przeglądając katalog z monotonnymi zdjęciami tak samo wyglądających zagranicznych plaż, warto pamiętać o różnorodnej, tętniącej życiem przyrodzie Borów Dolnośląskich. Jej historyczne otoczenie i bogata oferta spędzania wolnego czasu może być świetną alternatywą dla urlopu na przyhotelowej plaży.
 


Bory Dolnośląskie stanowią największy kompleks leśny w Europie Środkowej. Obejmuje on tereny parków krajobrazowych oraz rezerwatów, chroniących dziewiczą przyrodę tego obszaru. Dzięki rozbudowanej fake watches, replica watches, replica watches uk, omega replica
infrastrukturze turystycznej, odwiedzający mają możliwość zapoznania się z różnorodnością i urokiem występującej tu flory i fauny – na przykład poruszając się wzdłuż wielu wyznaczonych ścieżek i tras edukacyjnych.
Więcej na: www.borydolnoslaskie.org


Zamek Kliczków znajduje się w czołówce obiektów zabytkowych w Polsce pod względem standardu, jakości świadczonych usług oraz ilości miejsc noclegowych.
Więcej na www.kliczkow.com.pl


   ***
INTEGER S.A. – to firma budowlano-konserwatorska specjalizująca się w odbudowie i renowacji zabytków działająca od 1988 roku. Ratowanie i ochrona zabytków, szacunek dla tradycji, ale i sięganie po nowe często w celu przywracania dawnego piękna - to filozofia, która przyświeca działaniom firmy.
Więcej informacji na: www.integer.com.pl

###


Źródło: www.intro.media.pl 

Zdjęcia: www.intro.media.pl 

  

  

 


   DORTEX 2019